Simpson ATR1-1/4X24 ATR 1-1/4 in. x 24 in. All-Thread Rod
MPN: ATR1-1/4X24
Barcode: 044315580307
Availability : In Stock Pre order Out of stock
Type: Threaded Rod
Threaded Rod
Add to Wishlist
Minimum order quantity is .
Maximum order quantity is .
The product can be bought in quantity increments of .
left in stock.
Simpson ATR 1-1/4 in. x 24 in. All-Thread Rod
Key Features:
Whether you're constructing a new framework, securing equipment, or requiring a reliable fastening solution, the Simpson ATR 1-1/4 in. x 24 in. All-Thread Rod stands out as an indispensable tool in your toolkit. Elevate your projects with confidence, knowing you have the quality and performance that only Simpson Strong-Tie can provide.
Specifications
Simpson Strong-Tie ATR1-1/4X24
•Cut to length for convenience
•Fully threaded
•Diameter: 1-1/4 in.
•Length: 24 in.
•Uncoated black steel
•UNC Class 2A or 1A thread specifications
Description
Key Features: