Simpson ATR7/8X12 ATR 7/8 in. x 12 in. All-Thread Rod
MPN: ATR7/8X12
Barcode: 044315653001
Availability : In Stock Pre order Out of stock
Type: Threaded Rod
Threaded Rod
Add to Wishlist
Minimum order quantity is .
Maximum order quantity is .
The product can be bought in quantity increments of .
left in stock.
Key Features:
Why Choose Simpson Strong-Tie ATR7/8X12?
Specifications
Simpson Strong-Tie ATR7/8X12
•Cut to length for convenience
•Fully threaded
•Diameter: 7/8 in.
•Length: 12 in.
•Uncoated black steel
•UNC Class 2A or 1A thread specifications
Description