Simpson Strong-Tie ATR1-1/8X36 1-1/8 X 36IN THREADED ROD UNC
MPN: ATR1-1/8X36
Barcode: 707392409403
Availability : In Stock Pre order Out of stock
Add to Wishlist
Minimum order quantity is .
Maximum order quantity is .
The product can be bought in quantity increments of .
left in stock.
Key Features
Why Choose Simpson Strong-Tie?
Specifications
Simpson Strong-Tie ATR1-1/8X36
•Cut to length for convenience
•Fully threaded
•Diameter: 1-1/8 in.
•Length: 36 in.
•Uncoated black steel
•UNC Class 2A or 1A thread specifications