Simpson Strong-Tie ATR3/8X36 ALL THREAD ROD 3/8 X 36IN
MPN: ATR3/8X36
Barcode: 044315192807
Availability : In Stock Pre order Out of stock
Add to Wishlist
Minimum order quantity is .
Maximum order quantity is .
The product can be bought in quantity increments of .
left in stock.
Key Features
  • Multiple Sizes: Available in various sizes, accommodating any project requirement seamlessly.
Why Choose Simpson Strong-Tie?
Specifications
Simpson Strong-Tie ATR3/8X36
•Cut to length for convenience
•Fully threaded
•Diameter: 3/8 in.
•Length: 36 in.
•Uncoated black steel
•UNC Class 2A or 1A thread specifications