Simpson ATR3/4X18HDG ATR 3/4 in. x 18 in. Hot-Dip Galvanized All-Thread Rod
MPN: ATR3/4X18HDG
Barcode: 707392899402
Availability : In Stock Pre order Out of stock
Type: Other
Other
Add to Wishlist
Minimum order quantity is .
Maximum order quantity is .
The product can be bought in quantity increments of .
left in stock.
Product Overview
The Simpson ATR3/4X18HDG is your go-to solution for all your tension transfer needs. This 3/4 in. x 18 in. hot-dip galvanized all-thread rod is engineered for durability and versatility, making it perfect for a wide range of applications.
Key Features:
Why Choose Simpson ATR?
Specifications
Simpson Strong-Tie ATR3/4X18HDG
•Cut to length for convenience
•Fully threaded
•Diameter: 3/4 in.
•Length: 18 in.
•UNC Class 2A or 1A thread specifications
Description
Product Overview